JKA - Český svaz karate

JKA

Český svaz karate - JKA

Main banner

Banner right

Obsah

Navi menu

Ranking JKA + Nominace

Muži kumite
1
Soukup Matyáš
123
2
Lozsi Marton
93
3
Lev Šimon
82
Ženy kumite
1
Žůček Magdalena-Anne
144
2
Soukupová Michaela
113
3
Konečná Sára
79
Muži kata
1
Beneš Daniel
203
2
Hána Tomáš
156
3
Matoušek Daniel
154
Ženy kata
1
Tesařová Kristýna
158
2
Konečná Sára
132
3
Prajzlerová Marie
126
Klikni pro kompletní ranking..

Japonská asociace karate:

JKA

Partneři:

NSA ČUBU Gasshuku FREE BULL

Page

Školení

Rozhodčí, zkušební komisaři, instruktoři, trenéři
Ve dnech 12. – 14. 1. 2024 proběhlo v Českém Krumlově školení rozhodčích, zkušebních komisařů, instruktorů a trenérů Českého svazu karate JKA. Akce byla organizována místním Shotokan Karate Klubem Český Krumlov v prostorách Gymnázia Český Krumlov. Školení se zúčastnilo celkem 85 zástupců z 30 klubů sdružených v Českém svazu karate JKA. Pod vedením týmu lektorů z jednotlivých odborných komisí byly hlavními tématy obsah a vedení tréninku, standardizace kata, formy kumite. Teorie byla věnována rozhodování zápasů kata a kumite, chování a působení koučů a v neposlední řadě i proškolení zkušebních komisařů. Lektorský tým tvořili zástupci vedení Svazu, vedoucí jednotlivých odborných komisí a trenéři reprezentace. Velmi dobré zázemí (učebnu a moderní tělocvičnu) tradičně poskytlo Gymnázium Český Krumlov. Na závěr proběhly zkoušky nových zkušebních komisařů, setkání zástupců SCM a po nedělním obědu se všichni opět rozjeli domů. Jménem týmu organizátorů děkuji všem za účast a přeji v roce 2024 hodně síly a energie při práci s dětmi, mládeží i dospělými! Mgr. Roman Kneifl, TMK Českého svazu karate JKA

Foto: Davide Galli


 

Japonská asociace karate (anglicky Japan Karate Association) je jedna z největších organizací Šótókan karate na světě (více než 100 zemí) a je také nejstarší organizací, která je v provozu od svého založení (v roce 1949) až do současnosti.

Historie

JKA založil roku 1949 Masatoši Nakajama a první trenér byl Gičin Funakoši. Nakajama v roce 1987 zemřel a JKA se začala rozpadat. Slavní trenéři jako Taidži Kase, Širai Hiroši, Masao Kawasoe, Mikio Jahara, Abe Keigo a ASAI Tecuhiko se od JKA odtrhli a založili své vlastní organizace. Od roku 2001 má JKA nové sídlo v Bunkjó v centru Tokia.

Zásady

JKA má za cíl studium, výuku a rozšíření karate v Japonsku i po celém světě. Další cíl je zlepšování veřejného zdraví a udržení zdravého sportovního ducha. Tento koncept byl založen roku 1956 svými instruktory. JKA je asociace všech stylů karate. Funakoši odmítal jakékoliv soutěže v karate. Nakajama klade velký důraz na původní hodnoty karate, ale soutěže karate bere jako součást karate.

Zdroj: cs.wikipedia.org