JKA - Český svaz karate

JKA

Český svaz karate - JKA

Main banner

Banner right

Obsah

Navi menu

Ranking JKA + Nominace

Muži kumite
1
Soukup Matyáš
115
2
Lozsi Marton
89
3
Lev Šimon
82
Ženy kumite
1
Žůček Magdalena-Anne
144
2
Soukupová Michaela
113
3
Konečná Sára
79
Muži kata
1
Beneš Daniel
185
2
Hána Tomáš
142
3
Matoušek Daniel
138
Ženy kata
1
Tesařová Kristýna
142
2
Konečná Sára
132
3
Prajzlerová Marie
108
Klikni pro kompletní ranking..

Japonská asociace karate:

JKA

Partneři:

NSA ČUBU Gasshuku FREE BULL

Page

Kata Keikokai 2023 v Bechyni

5. - 7.5 2023
FOTOGALERIE

Seminář karate, speciálně zaměřený na nácvik a procvičování sestav kata, se v Jižních Čechách koná již hodně dlouhou řádku let. A stejně jako si mnozí milovníci filmů spojují Laurela a Hardyho, R2D2 s C3PO nebo Pyšnou princeznu vedle Pepíčka Zímy, tak si milovníci karate-dó automaticky zařazují tuto akci do svého každoročního tréninkového kalendáře.

Mám-li se podívat na celou akci očima pamětníka, co si (Bůh zaplať) ještě něco dokáže pamatovat, vždy jsem se na Kata Keikokai těšil i kvůli lidem, se kterými jsem se tu potkával, potkávám a snad i nějakou dobu potkávat budu. Na svého senseie Standu Bílého, se kterým to táhneme již 30 let, na svého sempaie Petra Cíbu Cibulku a jeho kompletní hordu, kluky z Shirokanu, SKP Tsunami, táborského KPK, bandu z Chrudimi, Hradce a všechny ty, které potkávám na závodech, školeních trenérů a dalších akcích Českého svazu karate JKA.

Tato akce není jenom o tom, jak trénovat kata, je to i tom, jak o karate mluvit, sdílet informace a být s lidmi, kteří jsou (sensei Jirka promine, vypůjčím si slogan) „na jedné vlně“. Mám velkou radost z toho, že se daří zapojit do vedení akce i do kolektivu instruktorů naši mladou krev, šikovné závodníky a prima lidi, které si pamatuji již od jejich karatistických začátků. Moc jim děkuji za ochotu přidat se mezi ty, kteří tlačí pomyslnou káru již řadu let a čekají na postupné vystřídání.

Děkuji Jirkovi Fenclovi za pomoc s organizací pořádajícímu klubu SKK Bechyně, Cíbovi za to, že je můj kamarád a druh ve zbrani a velel organizační složce s tradičním zápalem, a instruktorům za energii, kterou předali všem účastníkům.

Všem karatistům, malým, velkým, mladým i starším pak děkuji za dobití „baterek“.

Oss, těším se za rok na viděnou v Českých Budějovicích.

P.S. Odpusťte lehce sentimentální tón článku, tak trochu jsem letos bilancoval 😊

Kata Keikokai 2023 v Bechyni
 

Japonská asociace karate (anglicky Japan Karate Association) je jedna z největších organizací Šótókan karate na světě (více než 100 zemí) a je také nejstarší organizací, která je v provozu od svého založení (v roce 1949) až do současnosti.

Historie

JKA založil roku 1949 Masatoši Nakajama a první trenér byl Gičin Funakoši. Nakajama v roce 1987 zemřel a JKA se začala rozpadat. Slavní trenéři jako Taidži Kase, Širai Hiroši, Masao Kawasoe, Mikio Jahara, Abe Keigo a ASAI Tecuhiko se od JKA odtrhli a založili své vlastní organizace. Od roku 2001 má JKA nové sídlo v Bunkjó v centru Tokia.

Zásady

JKA má za cíl studium, výuku a rozšíření karate v Japonsku i po celém světě. Další cíl je zlepšování veřejného zdraví a udržení zdravého sportovního ducha. Tento koncept byl založen roku 1956 svými instruktory. JKA je asociace všech stylů karate. Funakoši odmítal jakékoliv soutěže v karate. Nakajama klade velký důraz na původní hodnoty karate, ale soutěže karate bere jako součást karate.

Zdroj: cs.wikipedia.org