JKA - Český svaz karate

JKA

Český svaz karate - JKA

Main banner

Banner right

Obsah

Navi menu

Ranking JKA + Nominace

Muži kumite
1
Soukup Matyáš
115
2
Lozsi Marton
89
3
Lev Šimon
82
Ženy kumite
1
Žůček Magdalena-Anne
144
2
Soukupová Michaela
113
3
Konečná Sára
79
Muži kata
1
Beneš Daniel
185
2
Hána Tomáš
142
3
Matoušek Daniel
138
Ženy kata
1
Tesařová Kristýna
142
2
Konečná Sára
132
3
Prajzlerová Marie
108
Klikni pro kompletní ranking..

Japonská asociace karate:

JKA

Partneři:

NSA ČUBU Gasshuku FREE BULL

Page

Zpráva z turnaje Gichin cup

Hideo Ochi + Mezinárodní turnaj Gichin Cup
Fotogalerie

Druhý únorový víkend proběhl v pražské hale ve Štěrboholech seminář se shihanem Hideo Ochi. Letošního ročníku se zúčastnilo více jak 300 karatistů z 8. států. V rámci semináře se pak v sobotu konal již tradiční mezinárodní turnaj Gichin cup. Turnaje se zúčastnily tři týmy z Německa, dva týmy z České republiky, tým z Maďarska, Ukrajiny a Srí Lanky. Zápasilo se v pětičlenných smíšených týmech v disciplíně kata i kumite (2 zápasy kumite muži, 1 zápas kata muži, 1 zápas kumite ženy, 1 zápas kata ženy). Týmy byly rozděleny do dvou skupin a do semifinále postoupily týmy z prvního a druhého místa. V semifinále se utkal český tým A s týmem německým a český tým B s týmem maďarským. Zde se oba české týmy mohly radovat z vítězství a postupu do finále. Po velmi vyrovnaném finále se absolutním vítězem stal český tým B. O třetí místo se utkal tým z Maďarska a tým z Německa. Z tohoto souboje se z bronzové medaile nakonec těšil maďarský tým.

Po semináři následovala v klubu Varta přátelská párty a oslava shihanových 80. narozenin. Poslední den semináře byl zakončen zkouškami na technické stupně.

Výsledky:
místo tým složení
1. Česká republika B Lácha, Beneš, Matoušek, Boháč, Hána T., Zítková, Bosáková, Walderová, Simon O.
2. Česká republika A Lozsi, Zdobinský, Drobeček, Hána M., Babor, Přech, Havláková, Tesařová, Soukupová, Prajzlerová
3. MaďarskoZpráva z turnaje Gichin cup Zpráva z turnaje Gichin cup Zpráva z turnaje Gichin cup Zpráva z turnaje Gichin cup
 

Japonská asociace karate (anglicky Japan Karate Association) je jedna z největších organizací Šótókan karate na světě (více než 100 zemí) a je také nejstarší organizací, která je v provozu od svého založení (v roce 1949) až do současnosti.

Historie

JKA založil roku 1949 Masatoši Nakajama a první trenér byl Gičin Funakoši. Nakajama v roce 1987 zemřel a JKA se začala rozpadat. Slavní trenéři jako Taidži Kase, Širai Hiroši, Masao Kawasoe, Mikio Jahara, Abe Keigo a ASAI Tecuhiko se od JKA odtrhli a založili své vlastní organizace. Od roku 2001 má JKA nové sídlo v Bunkjó v centru Tokia.

Zásady

JKA má za cíl studium, výuku a rozšíření karate v Japonsku i po celém světě. Další cíl je zlepšování veřejného zdraví a udržení zdravého sportovního ducha. Tento koncept byl založen roku 1956 svými instruktory. JKA je asociace všech stylů karate. Funakoši odmítal jakékoliv soutěže v karate. Nakajama klade velký důraz na původní hodnoty karate, ale soutěže karate bere jako součást karate.

Zdroj: cs.wikipedia.org