JKA - Český svaz karate

JKA

Český svaz karate - JKA

Main banner

Banner right

Obsah

Navi menu

Ranking JKA + Nominace

Muži kumite
1
Simon Oliver
74
2
Lozsi Marton
56
3
Opočenský Marek
52
Ženy kumite
1
Bosáková Kristína
76
2
Rokosová Anna
70
3
Havláková Jana
64
Muži kata
1
Beneš Daniel
116
2
Matoušek Daniel
90
3
Steklý Jan
56
Ženy kata
1
Bosáková Kristína
76
2
Havláková Jana
74
3
Rokosová Anna
60
Klikni pro kompletní ranking..

Japonská asociace karate:

JKA

Partneři:

ČUBU Gasshuku MŠMT 100 let sportu 100 let sportu

Page

Zpráva z ME ESKA 2019

ČESKÁ REPREZENTACE
Fotogalerie

Španělské město San Fernando hostilo v termínu 22.-24. listopadu 2019 mistrovství Evropy ESKA. Letošního šampionátu se zúčastnilo celkem 620 závodníků z 21 států Evropy.

Mistrovství tradičně trvalo tři dny a hned z prvního dne v kategorii kadeti naši závodníci získali celkem 5 medailí! Za zmínku stojí především absolutní vítězství Ondřeje Bosáka, který si hravě poradil se všemi soupeři a právem tak získal titul Mistra Evropy. Velký úspěch také slavila Adéla Jirásková, která v individuálních soutěžích kata a kumite obsadila výborná třetí místa. Českému týmu se dařilo i v týmech. Stříbrné medaile v kumite týmech vybojovali kluci ve složení Konečný, Bosák, Lev a Skřivánek. Také dámský kumite tým ve složení Soukupová, Satrapová, Zítková a Jirásková nezahálel a holky získaly krásné bronzové medaile. O program druhého dne se staraly kategorie youth a juniorů. Největší úspěch si odnášel Daniel Beneš, který v kata junioři obsadil 2. místo. Pozadu za Danielem nezůstal ani jeho týmový kolega Jaromír Lácha, který ve stejně disciplíně vybojoval 4. místo. Na tomto šampionátu se však udělují medaile i za toto umístění, a tak jsme mohli vidět oba naše kluky na stupni vítězů. Dámský juniorský kumite tým ve složení Anderlová, Soukupová, Bosáková a Jirásková se ve stejný den mohl těšit z bronzové medaile. Poslední den sbírku cenných kovů v seniorské kategorii rozšířil znovu Daniel Beneš. Ten navázal na úspěch z předchozího dne a v kata obsadil opět 2. místo. Výborný výkon v této kategorii podala i Kristina Bosáková, která v kumite jednotlivců vybojovala bronzovou medaili.

V mnoha případech chybělo k medailím opravdu málo. Výsledky našich závodníků do 8. místa naleznete v tabulce níže.

VÝSLEDKY ČESKÉ REPUBLIKY
místo jméno disciplína
1. Ondřej Bosák kumite kadeti
2. Daniel Beneš kata junioři
2. Daniel Beneš kata senioři
2. Bosák, Lev, Skřivánek, Konečný kumite tým kadeti
3. Adéla Jirásková kata kadetky
3. Adéla Jirásková kumite kadetky
3. Kristina Bosáková kumite seniorky
3. Soukupová, Satrapová, Zítková, Jirásková kumite tým kadetky
3. Anderlová, Soukupová, Bosáková, Jirásková kumite tým juniorky
4. Jaromír Lácha kata junioři
5. Marie Čadová kata youth
5.-8. Zuzana Sokolová kumite youth
5.-8. Šimon Lev kumite kadeti
5. Aneta Zítková kumite kadetky
5.-8. Oliver Simon kumite junioři
5.-8. Alice Anderlová kumite seniorky
6. Tomáš Hána kata junioři
6. Bosáková, Tesařová, Melicharová kata tým seniorky
7. Bosáková, Tesařová, Melicharová kata tým juniorky
8. Nikola Melicharová kata kadetky
8. Kristina Tesařová kata juniorkyZpráva z ME ESKA 2019 Zpráva z ME ESKA 2019 Zpráva z ME ESKA 2019
 

Japonská asociace karate (anglicky Japan Karate Association) je jedna z největších organizací Šótókan karate na světě (více než 100 zemí) a je také nejstarší organizací, která je v provozu od svého založení (v roce 1949) až do současnosti.

Historie

JKA založil roku 1949 Masatoši Nakajama a první trenér byl Gičin Funakoši. Nakajama v roce 1987 zemřel a JKA se začala rozpadat. Slavní trenéři jako Taidži Kase, Širai Hiroši, Masao Kawasoe, Mikio Jahara, Abe Keigo a ASAI Tecuhiko se od JKA odtrhli a založili své vlastní organizace. Od roku 2001 má JKA nové sídlo v Bunkjó v centru Tokia.

Zásady

JKA má za cíl studium, výuku a rozšíření karate v Japonsku i po celém světě. Další cíl je zlepšování veřejného zdraví a udržení zdravého sportovního ducha. Tento koncept byl založen roku 1956 svými instruktory. JKA je asociace všech stylů karate. Funakoši odmítal jakékoliv soutěže v karate. Nakajama klade velký důraz na původní hodnoty karate, ale soutěže karate bere jako součást karate.

Zdroj: cs.wikipedia.org