JKA - Český svaz karate

JKA

Český svaz karate - JKA

Main banner

Banner right

Obsah

Navi menu

Ranking JKA + Nominace

Muži kumite
1
Soukup Matyáš
115
2
Lozsi Marton
89
3
Lev Šimon
82
Ženy kumite
1
Žůček Magdalena-Anne
144
2
Soukupová Michaela
113
3
Konečná Sára
79
Muži kata
1
Beneš Daniel
185
2
Hána Tomáš
142
3
Matoušek Daniel
138
Ženy kata
1
Tesařová Kristýna
142
2
Konečná Sára
132
3
Prajzlerová Marie
108
Klikni pro kompletní ranking..

Japonská asociace karate:

JKA

Partneři:

NSA ČUBU Gasshuku FREE BULL

Page

Seminář karate JKA Ryosuke Shimizu


Fotogalerie ze semináře

8. – 10. 11. 2019 se uskutečnil ve sportovní hale ZŠ Hornoměcholupská v Praze 10 seminář karate JKA pod vedením japonského instruktora Ryosuke Shimizu, 5. Dan karate JKA. Sensei Shimizu přijel, přímo ze sídla světové organizace JKA Hombu dojo v Tokiu, do Prahy již pošesté. Semináře se zúčastnilo více jak 200 karatistů nejen z České republiky, ale také výpravy z Polska, Německa, Itálie, Walesu, Ruska, Švýcarska a Slovenska. Celý seminář provázela skvělá atmosféra.

Sensei Shimizu zaměřil tréninky na zdokonalování základních principů karate JKA v kihonu a v katách a samozřejmě na kumite. Všichni účastníci obdivovali senseiovu rychlost, načasování a dokonalé předvádění útočních kombinací a obranných technik. Všichni jsme si skvěle zatrénovali, včetně samotného senseie.

Po samotném semináři ještě následovaly speciální tréninky pro reprezentaci České republiky a závodníky Pražského svazu karate JKA. Náročné a zajímavé tréninky zaměřené na kumite byly určitě výbornou přípravou před Mistrovstvím Evropy ESKA ve Španělsku.

Děkujeme všem za účast a již nyní se těšíme na příští ročník, který proběhne 13. – 15. 11. 2020 opět v Praze.

Seminář karate JKA Ryosuke Shimizu Seminář karate JKA Ryosuke Shimizu Seminář karate JKA Ryosuke Shimizu
 

Japonská asociace karate (anglicky Japan Karate Association) je jedna z největších organizací Šótókan karate na světě (více než 100 zemí) a je také nejstarší organizací, která je v provozu od svého založení (v roce 1949) až do současnosti.

Historie

JKA založil roku 1949 Masatoši Nakajama a první trenér byl Gičin Funakoši. Nakajama v roce 1987 zemřel a JKA se začala rozpadat. Slavní trenéři jako Taidži Kase, Širai Hiroši, Masao Kawasoe, Mikio Jahara, Abe Keigo a ASAI Tecuhiko se od JKA odtrhli a založili své vlastní organizace. Od roku 2001 má JKA nové sídlo v Bunkjó v centru Tokia.

Zásady

JKA má za cíl studium, výuku a rozšíření karate v Japonsku i po celém světě. Další cíl je zlepšování veřejného zdraví a udržení zdravého sportovního ducha. Tento koncept byl založen roku 1956 svými instruktory. JKA je asociace všech stylů karate. Funakoši odmítal jakékoliv soutěže v karate. Nakajama klade velký důraz na původní hodnoty karate, ale soutěže karate bere jako součást karate.

Zdroj: cs.wikipedia.org