JKA - Český svaz karate

JKA

Český svaz karate - JKA

Main banner

Banner right

Obsah

Navi menu

Ranking JKA + Nominace

Muži kumite
1
Soukup Matyáš
115
2
Lozsi Marton
89
3
Lev Šimon
82
Ženy kumite
1
Žůček Magdalena-Anne
144
2
Soukupová Michaela
113
3
Konečná Sára
79
Muži kata
1
Beneš Daniel
185
2
Hána Tomáš
142
3
Matoušek Daniel
138
Ženy kata
1
Tesařová Kristýna
142
2
Konečná Sára
132
3
Prajzlerová Marie
108
Klikni pro kompletní ranking..

Japonská asociace karate:

JKA

Partneři:

NSA ČUBU Gasshuku FREE BULL

Page

Seminář sensei Ryosuke Shimizu

Zveme vás na 6. ročník semináře se sensei Ryosuke Shimizu

Seminář sensei Ryosuke Shimizu

Gasshuku Czech Republic

Gasshuku JKA karate Czech Republic 2019

10.-14.7.se uskutečnil již 14. ročník Gasshuku JKA karate v České republice. Letos se seminář konal opět v Prachaticích. Pozvanými instruktory byli sensei Naka Tatsuya, sensei Okuma Koichiro a sensei Ogane Yutaro. Pan Ogane si však víkend před výcvikovým kempem na otevřeném Mistrovství Japonska zranil koleno, a tak do Čech z Honbu doja přijeli pouze dva instruktoři. V Prachaticích letos trénovalo 327 karatistů ze 17 zemí. Na všechny naše příznivce se těšíme i příští rok.

Text: Marie Prajzlerová
Foto: Davide Galli, Petr Koritina a Lucie Hovorková

Seminář sensei Ryosuke Shimizu Seminář sensei Ryosuke Shimizu Seminář sensei Ryosuke Shimizu Seminář sensei Ryosuke Shimizu Seminář sensei Ryosuke Shimizu Seminář sensei Ryosuke Shimizu
 

Japonská asociace karate (anglicky Japan Karate Association) je jedna z největších organizací Šótókan karate na světě (více než 100 zemí) a je také nejstarší organizací, která je v provozu od svého založení (v roce 1949) až do současnosti.

Historie

JKA založil roku 1949 Masatoši Nakajama a první trenér byl Gičin Funakoši. Nakajama v roce 1987 zemřel a JKA se začala rozpadat. Slavní trenéři jako Taidži Kase, Širai Hiroši, Masao Kawasoe, Mikio Jahara, Abe Keigo a ASAI Tecuhiko se od JKA odtrhli a založili své vlastní organizace. Od roku 2001 má JKA nové sídlo v Bunkjó v centru Tokia.

Zásady

JKA má za cíl studium, výuku a rozšíření karate v Japonsku i po celém světě. Další cíl je zlepšování veřejného zdraví a udržení zdravého sportovního ducha. Tento koncept byl založen roku 1956 svými instruktory. JKA je asociace všech stylů karate. Funakoši odmítal jakékoliv soutěže v karate. Nakajama klade velký důraz na původní hodnoty karate, ale soutěže karate bere jako součást karate.

Zdroj: cs.wikipedia.org