JKA - Český svaz karate

JKA

Český svaz karate - JKA

Main banner

Banner right

Obsah

Navi menu

Ranking JKA + Nominace

Muži kumite
1
Simon Oliver
90
2
Lozsi Marton
60
3
Babor Marek
54
Ženy kumite
1
Bosáková Kristína
76
2
Anderlová Alice
72
3
Rokosová Anna
70
Muži kata
1
Beneš Daniel
134
2
Matoušek Daniel
106
3
Steklý Jan
56
Ženy kata
1
Bosáková Kristína
88
2
Havláková Jana
74
3
Prajzlerová Marie
72
Klikni pro kompletní ranking..

Japonská asociace karate:

JKA

Partneři:

ČUBU Gasshuku MŠMT 100 let sportu 100 let sportu

Page

Školení rozhodčích v České Lípě

Zpráva ze školení rozhodčích, instruktorů a zkušebních komisařů
Fotogalerie ze školení

O víkendu 5.-7.1. 2018 se uskutečnilo tradiční lednové školení rozhodčích, instruktorů a zkušebních komisařů. Letošní Školení uspořádal oddíl SHOBU ACADEMY, pod vedením Jana Drobečka, v příjemném prostředí města České Lípy.

Školení se celkem zúčastnilo 75 cvičenců, z čehož je 13 nových rozhodčích a 16 rozhodčích si prodlužovalo nebo navyšovalo svoji licenci. Dále se náš svaz může pochlubit 5 novými instruktory, 4 novými zkušebními komisaři a další 4 zkušební komisaři úspěšně složili zkoušku na nejvyšší licenci „E“. Školení proběhlo v přátelské atmosféře, na programu byla nejen teoretická část, ale i cvičení karate, či simulace zápasů pro výcvik rozhodčích.

Za mediální komisi zpracovala: Marie Prajzlerová
Foto: Jakub Kolek a Davide Galli

Školení rozhodčích v České Lípě Školení rozhodčích v České Lípě Školení rozhodčích v České Lípě
 

Japonská asociace karate (anglicky Japan Karate Association) je jedna z největších organizací Šótókan karate na světě (více než 100 zemí) a je také nejstarší organizací, která je v provozu od svého založení (v roce 1949) až do současnosti.

Historie

JKA založil roku 1949 Masatoši Nakajama a první trenér byl Gičin Funakoši. Nakajama v roce 1987 zemřel a JKA se začala rozpadat. Slavní trenéři jako Taidži Kase, Širai Hiroši, Masao Kawasoe, Mikio Jahara, Abe Keigo a ASAI Tecuhiko se od JKA odtrhli a založili své vlastní organizace. Od roku 2001 má JKA nové sídlo v Bunkjó v centru Tokia.

Zásady

JKA má za cíl studium, výuku a rozšíření karate v Japonsku i po celém světě. Další cíl je zlepšování veřejného zdraví a udržení zdravého sportovního ducha. Tento koncept byl založen roku 1956 svými instruktory. JKA je asociace všech stylů karate. Funakoši odmítal jakékoliv soutěže v karate. Nakajama klade velký důraz na původní hodnoty karate, ale soutěže karate bere jako součást karate.

Zdroj: cs.wikipedia.org