JKA - Český svaz karate

JKA

Český svaz karate - JKA

Main banner

Banner right

Obsah

Navi menu

Ranking JKA + Nominace

Muži kumite
1
Soukup Matyáš
115
2
Lozsi Marton
89
3
Lev Šimon
82
Ženy kumite
1
Žůček Magdalena-Anne
144
2
Soukupová Michaela
113
3
Konečná Sára
79
Muži kata
1
Beneš Daniel
185
2
Hána Tomáš
142
3
Matoušek Daniel
138
Ženy kata
1
Tesařová Kristýna
142
2
Konečná Sára
132
3
Prajzlerová Marie
108
Klikni pro kompletní ranking..

Japonská asociace karate:

JKA

Partneři:

NSA ČUBU Gasshuku FREE BULL

Page

Mistrovství světa WSKA 2017

Zpáva z MS WSKA 2017 - Treviso, Itálie
Fotogalerie z MS

22.-24.9.2017 se v italském městě Treviso konalo Mistrovství světa organizace WSKA (World Shotokan Karate Association). Naši výpravu tvořilo 33 závodníků, 6 koučů, 1 rozhodčí a předseda svazu.

V pátek se konala soutěž kategorie kadetů (16-17 let), ve které se podařilo vybojovat dvě stříbrné medaile v disciplíně kumite jednotlivci a to Oliveru Simonovi a Alici Anderlové. Druhé místo zvládl obsadit i kumite tým kadetek ve složení Alice Anderlová, Kristina Bosáková a Natálie Hůrková. V kata individuál se mezi kadety dostal do finále Martin Přech, a nakonec obsadil 4. místo. V sobotním klání proběhly soutěže kategorií youth (14-15 let) a juniorů (18-20 let). V kategorii youth byl opět úspěšný Martin Přech, jelikož v disciplníně kata jednotlivců obsadil vynikající 2. místo. Ohromný úspěch však zvládly vybojovat juniorky v disciplíně kumite tým, ve složení Alice Anderlová, Kristina Bosáková, Natálie Hůrková a Klára Kovářová, kterým bylo 1. místo a díky nim jsme si při medailovém ceremoniálu poslechli českou hymnu. Kumite tým juniorů dokázal v těžké konkurenci obsadit 3. místo a to ve složení Martin Hána, Jiří Herman, Oliver Simon a Pavel Zach. V neděli zbývala na programu už jen seniorská kategorie (21+) a v této kategorii se kata týmu žen ve složení Karin Košíková, Lucie Köppelová a Jarmila Masopustová povedlo uspět a obsadit krásné 3. místo. Pravděpodobně největším úspěchem naší výpravy bylo 3. místo kumite ženy individuál, které vybojovala Lucie Köppelová, jelikož konkurence v disciplíně jednotlivců a navíc v seniorské kategorii je vždy velká. Naše výprava tedy přivezla domů 8 medailí a Česká republika skončila jako 7. nejúspěšnější stát na tomto turnaji.

Mistrovství světa WSKA 2017
 

Japonská asociace karate (anglicky Japan Karate Association) je jedna z největších organizací Šótókan karate na světě (více než 100 zemí) a je také nejstarší organizací, která je v provozu od svého založení (v roce 1949) až do současnosti.

Historie

JKA založil roku 1949 Masatoši Nakajama a první trenér byl Gičin Funakoši. Nakajama v roce 1987 zemřel a JKA se začala rozpadat. Slavní trenéři jako Taidži Kase, Širai Hiroši, Masao Kawasoe, Mikio Jahara, Abe Keigo a ASAI Tecuhiko se od JKA odtrhli a založili své vlastní organizace. Od roku 2001 má JKA nové sídlo v Bunkjó v centru Tokia.

Zásady

JKA má za cíl studium, výuku a rozšíření karate v Japonsku i po celém světě. Další cíl je zlepšování veřejného zdraví a udržení zdravého sportovního ducha. Tento koncept byl založen roku 1956 svými instruktory. JKA je asociace všech stylů karate. Funakoši odmítal jakékoliv soutěže v karate. Nakajama klade velký důraz na původní hodnoty karate, ale soutěže karate bere jako součást karate.

Zdroj: cs.wikipedia.org