JKA - Český svaz karate

JKA

Český svaz karate - JKA

Main banner

Banner right

Obsah

Navi menu

Ranking JKA + Nominace

Muži kumite
1
Soukup Matyáš
93
2
Lozsi Marton
79
3
Babor Marek
68
Ženy kumite
1
Žůček Magdalena-Anne
122
2
Soukupová Michaela
99
3
Zítková Aneta
68
Muži kata
1
Beneš Daniel
149
2
Matoušek Daniel
123
3
Hána Tomáš
116
Ženy kata
1
Tesařová Kristýna
110
2
Prajzlerová Marie
90
3
Franková Adéla
82
Klikni pro kompletní ranking..

Japonská asociace karate:

JKA

Partneři:

ČUBU Gasshuku MŠMT 100 let sportu 100 let sportu

Page

Tradiční školení JKA 2017

Školení instruktorů, rozhodčích, trenérů a ZK komisařů
6. - 8.1. 2017
Fotogalerie ze školení

První lednový víkend proběhlo tradiční školení rozhodčích, zkušebních komisařů a instruktorů. Letošní setkání se uskutečnilo v krásném prostředí Bohuslavic, kde bylo pro danou akci výborné zázemí. Tréninky byly zaměřeny především na standardizaci kata a na připomenutí hlavních principů JKA karate. Cvičit se začalo už v pátek a poslední den školení byly na programu zkoušky pro rozhodčí a instruktory. Na různé licence rozhodčích se přihlásilo celkem 15 lidí, kdy 6 z nich bohužel neuspělo. Na zkoušku instruktorů se přihlásili dva zájemci a oba zkoušku složili.

Doufáme, že příští rok bude účast ještě větší a že se nám podaří zlepšovat úroveň JKA karate v ČR.

Tradiční školení JKA 2017
 

Japonská asociace karate (anglicky Japan Karate Association) je jedna z největších organizací Šótókan karate na světě (více než 100 zemí) a je také nejstarší organizací, která je v provozu od svého založení (v roce 1949) až do současnosti.

Historie

JKA založil roku 1949 Masatoši Nakajama a první trenér byl Gičin Funakoši. Nakajama v roce 1987 zemřel a JKA se začala rozpadat. Slavní trenéři jako Taidži Kase, Širai Hiroši, Masao Kawasoe, Mikio Jahara, Abe Keigo a ASAI Tecuhiko se od JKA odtrhli a založili své vlastní organizace. Od roku 2001 má JKA nové sídlo v Bunkjó v centru Tokia.

Zásady

JKA má za cíl studium, výuku a rozšíření karate v Japonsku i po celém světě. Další cíl je zlepšování veřejného zdraví a udržení zdravého sportovního ducha. Tento koncept byl založen roku 1956 svými instruktory. JKA je asociace všech stylů karate. Funakoši odmítal jakékoliv soutěže v karate. Nakajama klade velký důraz na původní hodnoty karate, ale soutěže karate bere jako součást karate.

Zdroj: cs.wikipedia.org