JKA - Český svaz karate

JKA

Český svaz karate - JKA

Main banner

Banner right

Obsah

Navi menu

Ranking JKA + Nominace

Muži kumite
1
Soukup Matyáš
115
2
Lozsi Marton
89
3
Lev Šimon
82
Ženy kumite
1
Žůček Magdalena-Anne
144
2
Soukupová Michaela
113
3
Konečná Sára
79
Muži kata
1
Beneš Daniel
185
2
Hána Tomáš
142
3
Matoušek Daniel
138
Ženy kata
1
Tesařová Kristýna
142
2
Konečná Sára
132
3
Prajzlerová Marie
108
Klikni pro kompletní ranking..

Japonská asociace karate:

JKA

Partneři:

NSA ČUBU Gasshuku FREE BULL

Page

Mistrovství Evropy ESKA 2016

25. - 27.11.2016
Fotogalerie z ME

O víkendu 25.-27.11.2016 proběhlo v řecké Chalkidě mistrovství Evropy ESKA (European Shotokan Karate Association). Na soutěž se v kategorii juniorů a seniorů nominovalo celkem 10 lidí z České republiky. V kategoriích, které nebyly nominační (mládež a kadeti), a pro které byl turnaj pouze přípravný, za nás startovalo 9 závodníků.

V pátek začala soutěž kategorií mládež (14-15 let),ve které se Alici Anderlové podařilo získat zlatou medaili pro Českou republiku v disciplíně kumite, a tak jsme si při vyhlašování vítězů poslechli naši hymnu. Jiří Boháč a Kristýna Tesařová se v kata dostali do semifinále, kde obsadili 5. a 6. místo. Další úspěch na sebe nenechal dlouho čekat, jelikož v kategorii kadetek zvládla Anna Hiršlová s kata Gojushiho sho obsadit 2. místo.

V sobotu přišla na řadu juniorská kategorie, kdy se Pavel Zach dokázal dostat do semifinále v kata a skončil na 8. místě. Nikomu dalšímu se bohužel v individuálních disciplínách nepodařilo projít přes eliminační kola. Oproti tomu kumite tým ve složení Jiří Herman, Jakub Studený, Filip Vít a Marek Opočenský porazili v prvním kole portugalský tým, následně zvítězili i v utkání se švédským týmem a jen těsně prohráli s Angličany při boji o postup do finále. Obsadili tedy skvělé 3. místo a ukázali, že mají výbornou formu.

Třetí den byla na programu seniorská kategorie, kdy se o největší úspěch zasloužil kata tým ve složení Jan Drobeček, Jakub Kolek a Adam Zdobinský. S kata Empi se jim podařilo dostat do finále, kde následně předvedli kata Sochin a skončili na 3. místě. Bylo vidět, že jsou na svoji hlavní disciplínu dobře připraveni a díky tomu se jim podařilo v tak silné konkurenci obhájit bronzovou pozici z loňského roku.

Doprovod našich závodníků se skládal z reprezentačního trenéra pana Richarda Růžičky, asistentky reprezentačního trenéra paní Jany Konečné, předsedy svazu pana Karla Strnada a v neposlední řadě našeho jediného zástuce mezi rozhodčími pana Davida Havlíka.

Text: Marie Prajzlerová
Foto: Jakub Kolek

Mistrovství Evropy ESKA 2016
 

Japonská asociace karate (anglicky Japan Karate Association) je jedna z největších organizací Šótókan karate na světě (více než 100 zemí) a je také nejstarší organizací, která je v provozu od svého založení (v roce 1949) až do současnosti.

Historie

JKA založil roku 1949 Masatoši Nakajama a první trenér byl Gičin Funakoši. Nakajama v roce 1987 zemřel a JKA se začala rozpadat. Slavní trenéři jako Taidži Kase, Širai Hiroši, Masao Kawasoe, Mikio Jahara, Abe Keigo a ASAI Tecuhiko se od JKA odtrhli a založili své vlastní organizace. Od roku 2001 má JKA nové sídlo v Bunkjó v centru Tokia.

Zásady

JKA má za cíl studium, výuku a rozšíření karate v Japonsku i po celém světě. Další cíl je zlepšování veřejného zdraví a udržení zdravého sportovního ducha. Tento koncept byl založen roku 1956 svými instruktory. JKA je asociace všech stylů karate. Funakoši odmítal jakékoliv soutěže v karate. Nakajama klade velký důraz na původní hodnoty karate, ale soutěže karate bere jako součást karate.

Zdroj: cs.wikipedia.org